MK-Tech > Services > ZDVÍHACIA TECHNIKA

Chcete sa dozvedieť viac?

Výroba na mieru umožňuje priniesť do Vášho podniku riešenie, ktoré Vám najviac vyhovuje. Ak sa potrebujete poradiť, ktorý typ je pre Vás ideálny, neváhajte nás kontaktovať.

KONTAKTOVAŤ

ZDVÍHACIA TECHNIKA

Bez zdvíhacej techniky sa dnes dá ťažko zaobísť. Nielen, keď je potrebné manipulovať s ťažkými bremenami, ale aj keď má byť zaručená správna ergonómia pri prekladaní alebo manipulácií s veľkým množstvom aj menších výrobkov v sériovej výrobe pri plnení časových kvót. Vieme postaviť ľubovoľné podvesné zariadenie podľa predstáv zákazníka na potrebné zaťaženie, zabezpečujeme samozrejme aj statické posudky takejto konštrukcie, či revízne správy použitých zdvíhacích systémov. Spolupracujeme so svetovými lídrami v tomto odvetví, ako sú Ingersoll Rand, alebo Demag, ktorí majú bohaté skúsenosti v tejto oblasti.

Využitie

 

Neoceniteľná pomoc pri prekladaní a manipulácií s bremenami. Zdvíhacie zariadenia šetria Váš čas, zdravie pracovníkov a celkovo prispievajú k zefektívneniu výrobného procesu. Zďaleka sa nemusí jednať len o žeriav s upevňovacím bodom. Je možné použiť napríklad rôzne kliešte so samosvorným gravitačným mechanizmom, môžu byť použité aj balancéry, na ktoré sa dajú pripevniť rôzne prípravky, alebo rozmanité nástroje napríklad na montáž, upravovanie a podobne.

Použité náradie môže byť pritom elektrické, pneumatické, môžu byť zakomponované napríklad aj rôzne reakčné a teleskopické ramená zabezpečujúce prenos krútiaceho momentu do konštrukcie, čím ušetria námahu zamestnancom napríklad pri uťahovaní skrutkových spojov veľkým momentom.

Výhody

 

Manipulácia s bremenami s minimálnou námahou, šetrenie zdravia zamestnancov, času potrebného na prekladanie a zvýšenie efektivity práce. Tieto zariadenia je možné pripevniť na strešnú konštrukciu, prípadne môže byť konštrukcia vedená a ukotvená do podlahy, výnimkou nie sú ani mobilné zdvíhacie zariadenia vyrobené na mieru. Zdvih môže byť realizovaný el. pohonom, pneumaticky, alebo môže byť použitý odľahčovací systém, tzv. balancér kde pracovník potrebuje na manipuláciu s bremenom vynaložiť len zlomok sily.

  • Jednoduchá manipulácia s bremenami
  • Šetrenie zdravia zamestnancov
  • Zvýšenie efektivity práce

Odborné výsledky v rámci noriem a štandardov prinášajú nové príležitosti
nie len pre Váš, ale aj náš osobný rast. Tak máme možnosť spoločne tvoriť
novú technológiu pri každom projekte.