MK-Tech > Projects > Podvesné zariadenie pre el. žeriavy na zdvíhanie motorov

Podvesné zariadenie pre el. žeriavy na zdvíhanie motorov

Predstava zákazníka 

Požiadavkou bolo vymeniť pôvodné podvesné zariadenie za nové a pritom ho upraviť tak, aby malo väčší plošný dosah a zariadiť, aby bola manipulácia fyzicky menej náročná. Ďalšou požiadavkou bolo vymeniť samotnú oceľovú konštrukciu pripevnenú na strešné väzníky, ktorá nesie samotné podvesné zariadenie. konštrukciu sme teda navrhli inak, aby v konečnom dôsledku operátor hýbal s menšou masou, respektíve hmotnosťou. Použili sme podvesné zariadenie s ľahkými hlinikovými profilmi a dvoma mostmi. Na každý sme potom pripevnili elektrický reťazový zdvihák s káblovým ovládaním.

Začiatok projektu
12.10.2016

Ukončenie projektu
06.01.2017

Typ projektu:
Zdvíhacie zariadenia

Priebeh projektu

Začínali sme analýzou pôvodných výkresov krovu budovy, podľa ktorých sme začali postupne navrhovať základnú nosnú konštrukciu. Pri návrhu sme sa opierali o simulátory zaťažovania kľúčových častí a jednotlivých dielov, návrh sme konzulovali so statikom. Cieľom bolo navrhnúť pár dielov, ktoré sa budú navzájom jednoducho spájať priamo na mieste a v konštrukcií sa budú periodicky opakovať. Takáto štruktúra sa dá potom jednoducho rozšíriť, alebo prestavať.

Celková montáž systému trvala len 8 hodín, predmontáž v našej dielni zabrala asi 2 dni.

ZDVÍHACIA TECHNIKA - Podvesné zariadenie pre el. žeriavy na zdvíhanie motorov

Zaujímavé fakty

Na podvesnom zariadení je použitých zhruba 60 metrov oceľového lana s priemerom 5mm. Jednotlivé laná zaisťujú stabilitu podvesného zariadenia a spevňujú celú konštrukciu.