MK-Tech > Services > DOPRAVNÍKOVÉ SYSTÉMY

Chcete sa dozvedieť viac?

Výroba na mieru umožňuje priniesť do Vášho podniku riešenie, ktoré Vám najviac vyhovuje. Ak sa potrebujete poradiť, ktorý typ je pre Vás ideálny, neváhajte nás kontaktovať.

KONTAKTOVAŤ

Dopravníkové systémy

Zaoberáme sa návrhmi transportu najrôznejších produktov či materiálov, väčšinou v rámci výrobného procesu závodu, alebo v rámci skladovania už hotových výrobkov. Naším flexibilným prístupom a inovatívnymi riešeniami dokážeme vyjsť zákazníkovi vždy v ústrety, nech sa jedná o akýkoľvek druh transportnej metódy podľa druhu prepravovaného materiálu, alebo usporiadania systému. Či už sa má materiál prepravovať dopravníkovými systémami položenými na podlahe alebo závesnými – vedenými priestorom nad linkami, vždy nájdeme to správne riešenie pre Vašu aplikáciu.

Využitie

Dajú sa využiť na prepravu sypkých, tuhých, dokonca tekutých materiálov, jednotlivých častí zostavovaného výrobku, či finálneho produktu. Dopravníkové systémy sú jedným zo základných kameňov pri automatizácií výrobnej linky.

Pri návrhu využívame naše dlhoročné skúsenosti a spolupracujeme so svetovými výrobcami. Používame overené produkty, ktorých kvalita a prevedenie je daná rokmi vývoja a cennými empirickými skúsenosťami.

Výhody

Dopravníkové systémy zabezpečia vo Vašej výrobe plynulý materiálový tok, v prípade potreby jeho presmerovanie. Tieto systémy tiež redukujú zabratý priestor, štruktúra výstavbových modulov umožňuje zostaviť ľubovoľné štruktúry transportných ciest v súlade s trendom miniaturizácie plôch. Ďalšími výhodami sú taktiež integrácie automatizovaných procesov, flexibilita nastavenia montážnej linky, či hospodárne vyváženie pracovného výkonu na linke. Nemožno vynechať tiež výhody redukovania rozpracovanej výroby a skladovania medzioperačných zásob, znižovanie režijných nákladov, odpadov a plytvania, čo znamená prechod od dodávkovej k progresívnej sekvenčnej metóde montáže.

  • Plynulý materiálový tok
  • Jednoduché presmerovanie materiálu
  • Redukcia využívaného priestoru
  • Možnosť tvorby vlastných výstavbových modulov
  • Integrácia automatizovaných procesov
  • Flexibilita nastavenia montážnej linky
  • Minimalizácia rozpracovanej výroby a medzioperačných zásob
  • Znižovanie režijných nákladov, odpadov a plytvania
  • Prechod od dodávkovej k progersívnej sekvenčnej metóde montáže

Typy dopravníkov

Valčekové

Pásové

Korčekové

Reťazové

Podvesné

Križovatky, otočné stoly

Odborné výsledky v rámci noriem a štandardov prinášajú nové príležitosti
nie len pre Váš, ale aj náš osobný rast. Tak máme možnosť spoločne tvoriť
novú technológiu pri každom projekte.